Trawa Twój Ogród Uniwersalna 4kg na 160m2 nasiona trawy

98.00 zł

 • Kod produktu: Trawa Twój Ogród Uniwersalna 4kg
 • Waga: 5kg
 • Sztuk w magazynie: 0

Wyprzedano


Nasiona Trawa Uniwersalna Twój Ogród worek 4kg na 160m2

 • 1kg nasion wystarcza na 40m2 trawnika,
 • Samozagęszczająca,
 • Intensywna,
 • Szybko wschodzi,
 • Na wszystkie rodzaje gleb,
 • Odporna na lekką suszę.

Trawa Uniwersalna Twój Ogród to nasiona traw z kolekcji Twój Ogród. Kolekcje tworzą specjalnie dobrane gatunki traw dostosowane do polskich warunków atmosferycznych. Każda mieszanka została skomponowana w taki sposób, by zapewniała maksymalny efekt w zależności od jej przeznaczenia.

Nasiona Trawy Uniwersalne Twój Ogród to najczęściej stosowana mieszanka o wszechstronnym zastosowaniu na tereny przydomowe, osiedlowe, jak również do ogrodów i zieleni miejskich. Wyróżnia się uniwersalnością, lecz jest mniej przydatna do celów sportowych. Dobrze znosi normalne użytkowanie i jest odporna na wydeptywanie. Ma odpowiednio dobrany skład, który dostosowany jest do krajowych warunków. Odznacza się dobrą zimotrwałością i nie ma większych wymagań co do gleby.

Skład Nasion Trawy Uniwersalnej Twój Ogród:

 • Życica mieszańcowa 20 %,
 • Życica wielokwiatowa 15 %,
 • Życica trwała 40 %,
 • Tymotka łąkowa 10 %,
 • Kostrzewa czerwona 15 %.

Zakładanie trawnika z mieszanki nasion Trawa Uniwersalna Twój Ogród:

Stosując się do opisanych zasad zapewnisz sobie pełny sukces i zadowolenie z posiadanego trawnika.

1. Oczyść teren z kamieni, liści, patyków i roślin oraz ewentualnych śmieci. Kwasowość gleby dla traw mieści się w przedziale pH 5,5-7,0. W przypadku kwaśnego odczynu pH zastosuj kredę granulowaną „Twój ogród” podnosząc odczyn gleby.
WAŻNE! Jeżeli planujesz zastosowanie podziemnej instalacji nawadniającej, elektrycznej lub drenażu, wykonaj to na tym etapie.
 

2. Przekop ziemię na głębokość szpadla, dokładnie ją odwracając, jeżeli gleba jest mało żyzna, rozłóz warstwę kompostu i dopiero wtedy ją przekop. Wyrównaj i ukształtuj teren, który powinien być płaski, dopuszczalny jest 1-3 % spadek ułatwiający powierzchniowy spływ wody.
WAŻNE! Wykończ brzegi trawnikowe, na tym etapie jest najwygodniej umieścić je w ziemi.
 

3. Wyrównaj teren za pomocą grabi. Teren pod siew trawy nie powinien mieć dołków ani górek, które będą utrudnić późniejsze koszenie. Ubij, kilkukrotnie udeptując teren lub zwałuj powierzchnię. Usuń widoczne chwasty.
WAŻNE! Jeżeli planujesz wysiew trawy wcześniej niż w dniu jej siania, pozbądź się chwastów chemicznie używając preparatu Koniczynka marki „TWÓJ ogród”.

4. Bezpośrednio przed siewem grabiami lekko wzrusz podłoże unikając powstania nierówności. W ten sposób stworzysz lepsze warunki dla wysiewu nasion. Na tak przygotowane podłoże wysiej trawę (w celu uzyskania jednolitej mieszanki przemieszaj nasiona), zabieg wykonaj w bezwietrzną pogodę. Po wysianiu nasion przykryj je warstwą rodzimej gleby lub gotowym podłożem uniwersalnym „TWÓJ ogród” RUP! o grubości 1 cm. Przykryte ziarna udeptuj lub zwałuj.
WAŻNE! Najlepsze są specjalistyczne mieszanki przeznaczone na konkretny teren i planowane użytkowanie.
 

5. Świeżo wysiane nasiona traw podlej w taki sposób by ich nie wypłukać. W pierwszym etapie teren podlewaj małą ilością, kilka razy na dobę, nie powodując długotrwałego zastoju wody.
WAŻNE! Stale zachowuj wilgoć w górnej warstwie podłoża. Użyte w mixie gatunki mają różny czas kiełkowania od 7 do 28 dni.
 

6. Pierwsze koszenie trawnika wykonaj, gdy źdźbła osiągną wysokość 8-12 cm. Koś ją do wysokości 5-6 cm.
WAŻNE! Pierwsze koszenia rób delikatnie, ostrymi nożami kosiarki, dzięki temu unikniesz wyrywania młodych słabo ukorzenionych roślin.

Koszenie trawnika w zależności od temperatury powietrza:

 • gdy temperatura utrzymuje się na poziomie do 25°C, trawnik należy kosić na 4cm wysokości,
 • gdy temperatura utrzymuje się na poziomie 25-30°C, trawnik należy kosić na 6cm wysokości,
 • gdy temperatura przekracza 30°C nie należy wykonywać koszenia trawnika.

Warunki wpływające na wybarwienie trawy:

Trawnik powinien być zakładany na glebie o odczynie (pH 5,5-6,5). Zbyt niskie pH podłoża z odczynem poniżej 5,5 utrudnia trawie pobieranie składników odżywczych, krzewienie się i rozwój systemu korzeniowego, a to odbija się na wyglądzie i kondycji murawy. Jeśli podłoże jest zbyt kwaśne, trawnik traci swój intensywny kolor i zaczyna żółknąć, rośnie gorzej i staje się przerzedzony.

Wpływ na kolor trawy ma proces nawożenia. Regularne zasilanie odpowiednim nawozem sprzyja intensywnemu wybarwieniu. Znaczenie ma jakość wody, jej źródło pochodzenia i skład biochemiczny.

 

 

 

 

 Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również...


Copyright © 2008 - 2024 e-rosa.pl Internetowy Sklep Ogrodniczy ROSA. Powered by Zen Cart Professional PL™