Kondycjoner odżywka KWIATY CIĘTE AGRECOL 5g

1.10 zł

  • Kod produktu: 5902341004202
  • Waga: 0.001kg
  • Sztuk w magazynie: 0
  • Producent: Agrecol

Wyprzedano


Kondycjoner przedłużający żywotność kwiatów ciętych pre

- dzięki odżywce kwiaty zachowują trwałość i świeżość

- odżywka przedłuża żywotność kwiatów w wazonie

- zawartość saszetki należy wymieszać z wodą

Odżywka do kwiatów ciętych w formie proszku do sporządzania roztworu w wodzie. Preparat przeznaczony do przedłużania żywotności kwiatów ciętych. Sprawia, że kwiaty znacznie dłużej stoją w wazonie, a przy tym wyglądają zdrowo i świeżo. Woda w wazonie przez długi czas zachowuje krystaliczną przejrzystość. Dzięki kondycjonerowi woda zachowuje czystość przez tydzień, więc nie wymaga codziennego wymieniania. Kondycjoner doskonale nadaje się do użytku domowego (do wszystkich kwiatów ciętych w wazonach), a także do użytku w specjalistycznych punktach florystycznych.

Odżywki do kwiatów ciętych zawierają substancje odżywcze, które widocznie przedłużają żywotność kwiatów ciętych i poprawiają ich kondycję. Po jej pobraniu kwiaty dłużej utrzymują świeżość i lepiej magazynują wodę, co umożliwia łatwiejszy ich transport z miejsca zakupu. Składniki kondycjonera hamują powstawanie bakterii, które przyczyniają się do psucia wody, a jednocześnie zapobiegają gniciu roślin spowodowanym przez te bakterie.

Jak właściwie zadbać o kwiaty cięte?

Gdy zetniemy kwiaty z własnego ogrodu lub dostaniemy przepiękny bukiet chcemy, aby jak najdłużej przypominał nam o tym wspaniałych chwilach, związanych z kwiatami. Jednak, aby cieszyć się pięknem bukietu powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad. Nie wystarczy jedynie ściąć kwiatów i umieścić ich w wazonie z wodą. Ważne jest również przygotowanie kwiatów przed włożeniem do wody, pomieszczenie w którym się znajdują, a także jakość wody. Tych kilka rad z pewnością po zastosowaniu, będzie stanowiło zdrowy nawyk w trosce o kwiaty cięte.

Przygotowania bukietu

Gdy kupimy lub dostaniemy gotową wiązankę kwiatów zazwyczaj są one przygotowane przez profesjonalnego florystę. Pędy odpowiednio przycięte, a gałązki pozbawione liści. Gdy bukiet został świeżo przygotowany to zwykle nie musimy wykonywać dodatkowych zabiegów zanim włożymy go do wazonu. Ale zdarza się, że wiązanka została przygotowana dużo wcześniej i stała już nieco dłużej na wystawie kwiaciarni. Rozpoznamy to przypatrując się bliżej ściętym łodygom. Będą one wyraźnie nieświeże, pozbawione jędrności, a czasem nawet zepsute. Wtedy dobrze jest ściąć co najmniej 1 cm łodyg przed włożeniem do wazonu. Do każdego cięcia najlepiej używać ostrych narzędzi, aby nie zmiażdżyć łodygi, która pobiera wodę. Doskonały będzie sekator. Cięcie wykonujemy pod kątem. Po pierwsze dlatego, że powierzchnia wchłaniania będzie większa, a po drugie dlatego, że kwiaty ścięte na płasko mogą przylgnąć do dna wazonu i wtedy pędy będą miały ograniczoną możliwość pobierania wody.

Niektórzy zalecają, aby cięcie wykonywać pod wodą, wtedy roślina automatycznie zasysa wodę do łodygi, a nie powietrze, które zatyka wiązki przewodzące. Możesz wykorzystać trik, a Twoje kwiaty z pewnością się odwdzięczą.

W przypadku gdy sami chcemy przygotować swój własny bukiet, do ścięcia wybierajmy kwiaty delikatnie rozwinięte – te najdłużej będą stały w wazonie. Dolną cześć pędu, która będzie pod wodą, należy oczyścić z liści. Bowiem zanurzone liście będą gniły i brudziły wodę.

Lokalizacja bukietu

Ważnym aspektem dla ciętych kwiatów jest również to gdzie będą one stały. Zapewne zauważyliście, że w kwiaciarni panuje dość chłodny i wilgotny mikroklimat. Takie warunki mają na celu wydłużenie żywotności kwiatów. Dlatego w warunkach domowych kwiaty najlepiej stawiać w chłodnym pomieszczeniu. A jeżeli nie mamy takiej możliwości to stawiajmy bukiety przynajmniej z dala od bezpośredniego słońca lub źródeł ciepła. Kwiaty cięte nie lubią także przeciągów. Jeżeli w mieszkaniu panuje silnie obniżona wilgotność powietrza, tak jak w przypadku niektórych roślin domowych, dobrze jest zraszać bukiet.

Wazon i woda

Wazon do kwiatów powinien być czysty. Po każdym utrzymywaniu roślin w wazonie dokładnie umyjmy wazon, aby nie pozostały na nim resztki roślin glony i bakterie. Do wazonu wlewamy odstaną wodę z konewki, ponieważ nie każdy kwiat dobrze znosi chlorowaną wodę prosto z kranu. Do wazonu należy wlać tyle wody, aby łodygi były zanurzone na 3-5 cm. Nie zawsze jest to możliwe, gdy kwiaty są luźno ułożone w wazonie i wypijają duże ilości wody. Zbyt głębokie zanurzenie, które sięga aż po same liście stwarza możliwość gnicia i rozwijania się bakterii. Czas utrzymywania się kwiatów w wazonie wydłużą odpowiednie odżywki dla kwiatów ciętych. Odżywka do kwiatów ciętych zawiera substancje odżywcze, które w warunkach wzrostu roślina pobiera z gruntu. Odżywka zapobiegnie również rozwojowi drobnoustrojów. Mimo stosowania odżywki do kwiatów, wodę należy wymieniać. Sposób stosowani odżywki do kwiatów znajduje się w instrukcji stosowania. Świeża woda z dodatkiem odżywki dla kwiatów to nowa porcja potrzebnych minerałów. Pamiętajmy, że kwiaty szczególnie w ciepłe dni mogą “wypić” całą wodę z wazonu. Aby uniknąć ich więdnięcia codziennie lejmy świeżą wodę i myjemy wazon.

Sposób stosowania

Kwiaty cięte należy przed włożeniem do wody ściąć około 2 cm u nasady pod kątem. Pędy kwiatowe ścięte na prosto mają utrudnione pobieranie wody. Kondycjoner stosować raz w tygodniu po rozcieńczeniu wodą. Jedna saszetka (5 g) kondycjonera wystarczy na 1/2 litra wody. W tak uzyskanym roztworze umieścić kwiaty cięte.

Saszetka 5gCopyright © 2008 - 2024 e-rosa.pl Internetowy Sklep Ogrodniczy ROSA. Powered by Zen Cart Professional PL™